Powiadomienia
Clear all

Koszt soczewek

3 Posty
2 Users
0 Likes
9,988 Widok
 K.
(@K.)
Posty: 0
New Member Gość
 

Dzień dobry.
Mam pytanie. Ile kosztują soczewki kontaktowe. Chciałabym się zorientować jaki jest koszt 1 opk. soczewek miesięcznych i ile kosztuje płyn do nich.
Z góry dziękuję za odpowiedz.

 
Opublikowany : 09/09/2010 2:25 pm
(@Tatiana)
Posty: 44
Eminent Member Gość
 

Witam
Ceny soczewek kontaktowych bardzo różnią się w zależności od producenta i od marży sprzedającego.Są soczewki miesięczne, które kosztują ok.110 zł.za opakowanie (6 sztuk)na przykład "O2Optix"Ciba Vision ,a są i znacznie tańsze, na przykład soczewki "Comfort" Bausch&Lomb ok.70zł.za opakowanie. Trzeba również pamiętać o tym,że nie istnieją soczewki miesięczne firmy Johnson&Johnson, ponieważ firma wycofała się z produkcji soczewek miesięcznych, więc wszystkie soczewki z wyjątkiem soczewek jednodniowych tej firmy,są soczewkami dwutygodniowymi.Często w zakładach optycznych takie soczewki są sprzedawane jako soczewki miesięczne.Wcześniej na rynku dostępne były miesięczne soczewki firmy Johnson&Johnson "Surevue", obecnie od prawie dwóch lat wycofane z produkcji.Średnia cena płynu do soczewek to ok.40 zł.za opakowanie 360ml.(wystarczy na okres ok.3 mies.).
Ceny na soczewki kontaktowe są znacznie niższe w sklepach internetowych niż w salonach optycznych. Wpływ na to ma wiele czynników, między innymi duża sprzedaż, niskie koszty stałe utrzymania firmy, niska marża.Do zaskakująco niskich cen zawsze trzeba doliczyć koszt przesyłki.Nie mam zamiaru zniechęcać Państwa do korzystania z usług sklepów internetowych,tylko trzeba być bardzo ostrożnym przy wyborze takich sklepów.Trzeba brać również pod uwagę różne źródła pochodzenia soczewek.
Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego noszenia soczewek! :)
Tatiana Pokotycka

 
Opublikowany : 19/09/2010 8:40 pm
(@kaska545)
Posty: 2
New Member
 

Soczewki to może nie jest tania sprawa, ale zdecydowanie wolę je od okularów.

 
Opublikowany : 08/08/2019 4:53 pm
Udostępnij: